fbpx

MOJE PODRÓŻE I FOTOGRAFIA

poznajmy się !


MyOwnPhotoStory, czyli kto?

Cześć, jestem Wioleta, a to mój blog wypełniony kolorowymi obrazkami i opowieściami z drogi. Podróże i fotografia od zawsze stanowiły ważny element mojego życia. Jestem ciekawa świata, nie lubię stać w miejscu. Nowe twarze, sytuacje, miejsca – a potem możliwość dzielenia się tym wszystkim na blogu, napędzają mnie do działania. 

Jestem niepoprawną optymistka, która wierzy, że wszytko dzieje się po coś, a samo życie i ludzie są z zasady dobre. Każda sytuacja i zdarzenie, spotkana osoba, wkłada cegiełkę do mojego życia. Świat jaki widzę na zewnątrz zaczyna się w mojej głowie. Dlatego wierzę, że nie ma ograniczeń i jestem w stanie swoją pracą osiągnąć wszystko.

myownphotostory- strona o mnie1

myownphotostory- strona o mnie2

O BLOGU

Blog miał być początkowo dziennikiem podróżnym. Teraz jest również miejscem inspiracji dla innych. Po cichu marzyłam, żeby stworzyć ciekawą i użyteczną stronę o podróżowaniu i połączyć to z moją pasją do fotografii. W zasadzie to nie piszę dla siebie, piszę dla CIEBIE. Tym samym stawiam na wysokiej jakości treści, sprawdzone porady i przydatne tipy. Moje motto to „JAKOŚĆ, a nie jakoś”

DA SIĘ !! To moje hasło przewodnie każdego działania. Moim celem jest pokazanie, że chcieć to móc, a przede wszystkim nie bać się. Chcę pokazać, że podróżowanie jest z reguły łatwe, a podróże nie muszą być zawsze wielkie i daleko. Cenię sobie zarówno mikropodróże do najbliższego lasu, nad rzekę, kilkudniowe wypady w góry, nad morze lub na jakiś szalony city break, jak i kilkutygodniowe wyjazdy w odległe zakątki świata.


Moje podróże są z zasady bardzo aktywne. Staram się zobaczyć jak najwięcej atrakcji w zawsze dość ograniczonym czasie, aczkolwiek już dawno zdałam sobie sprawę, że to mało realne :-). Po wielu latach podróży nauczyłam się odpuszczać wiele spraw. Lubię mieć wszystko dobrze zaplanowane, od budżetu po plan zwiedzania, ale zawsze zostawiam spory margines na to, co nieoczekiwane. Spontanicznie pojawiające się okazje wróżą zawsze ciekawe przygody – potem będzie co wspominać. 

Moje podejście do podróżowania dojrzewa razem ze mną. Ostatnio coraz częściej cenię sobie slow travel i celebrowanie chwil. Moje wypady na krótkie citybreaki stały się niewymuszonym spacerem po mieście, niż zaliczaniem kolejnych atrakcji. 

Na blogu opisuję miejsca, które miałam okazję odwiedzić. Bez znaczenia, czy to nasze piękne polskie góry jesienną porą, czy krótki wyjazd na city break, gorąca Azja, czy epickie krajobrazy USA. Z każdego wyjazdu przygotowuję rzetelną relację, poradniki i przewodniki z cennymi poradami. 

Główne tematy i posty na blogu:

  • weekendowe wypady, krótkie city breaki do innych miast lub regionów
  • sposoby na tanie podróżowanie, darmowe atrakcje i zwiedanie
  • poradniki dotyczące planowania podróży
  • subiektywne przewodniki
  • świadome podróże w trosce o naszą planetę
  • nauka fotografii 
  • recenzje i testy sprzętu


myownphotostory-presety

FOTO MISJA 🙂

Fotografia jest moją pasją i pracą jednocześnie. Świat jaki widzę, przelewam na kolorowe kadry. 

Moim czytelnikom przybliżam zagadnienia ze świata foto, uczę podstaw fotografii, opowiadam o sprzęcie i obróbce. 

Sama przeszłam długą, wieloletnią drogę od amatora do miejsca, w którym się znajduję obecnie. Uważam, że to nie sprzęt robi zdjęcia, a fotograf, który w sposób świadomy kreatywny podchodzi do planowania każdego ujęcia. Zawsze stawiam na rozwój i szlifowanie swego warsztatu. 

By ułatwić drogę innym, na blogu znajduje się wiele poradników na temat fotografii. Ostatnio stworzyłam również autorskie, wysokiej jakości presety, które mają zainspirować i pomóc innym w obróbce własnych zdjęć.


PUBLIKACJE


MEDIA O MNIE
myownphotostory-media o mnie